Microchip Technology PIC16LF19185-I/MV
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : PIC16LF19185-I/MV
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : PIC® XLP™ 16F
CoreProcessor : PIC
CoreSize : 8-Bit
Speed : 32MHz
Connectivity : I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 43
ProgramMemorySize : 14KB (8K x 14)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : 256 x 8
RAMSize : 1K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 1.8V ~ 3.6V
DataConverters : A/D 39x12b; D/A 1x5b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 48-UFQFN Exposed Pad
Contact Now
Microchip Technology PIC16LF19185-I/MV IC MCU 8BIT 14KB FLASH 48UQFN
Part.PIC16LF19185-I/MV
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CorePIC
Core Size8-Bit
Speed32MHz