AD420AR-32
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
AD420AR-32
Brand Name : Analog Devices Inc.
Model Number : AD420AR-32
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
NumberofBits : 16
NumberofD/AConverters : 1
SettlingTime : 3ms
OutputType : Voltage or Current - Buffered
DifferentialOutput : No
DataInterface : SPI
ReferenceType : External, Internal
Voltage-SupplyAnalog : 12V ~ 32V
Voltage-SupplyDigital : 12V ~ 32V
INL/DNL(LSB) : -
Architecture : Sigma-Delta
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C
Package/Case : 24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
SupplierDevicePackage : 24-SOIC
Contact Now
AD420AR-32
NumberofBits16
NumberofD/AConverters1
SettlingTime3ms
DifferentialOutputNo
DataInterfaceSPI
Voltage-SupplyAnalog12V ~ 32V
Voltage-SupplyDigital12V ~ 32V
INL/DNL(LSB)-
ArchitectureSigma-Delta